newsletter
Pl
De 
Polsko-niemiecka wymiana szkolna Głogów-Bad Münder, Krzyżowa 19.-24.2.2018 PDF Drukuj Email

W dniach 19 do 24 lutego odbywa się w Krzyżowej spotkanie młodzieży z Głogowa i Bad Münder. Projekt odbędzie się pod hasłem "Poznajmy się". Wiele możliwości do wzajemnego zapoznania się stwarzać będą warsztaty z animacji językowej, kreatywne oraz poświęcone nauczaniu międzykulturowemu. Poza tym młodzież zapoznaje się z historią Krzyżowej i zastanawia się wspólnie nad znaczeniem wydarzeń historycznych na ich życie. Zaplanowana jest również wycieczka do Wrocławia, podczas której uczestnicy z Polskipokażą młodzieży niemieckiej wybrane przez nich miejsca tego miasta.

Więcej…
 
||MEDIA|| Polecamy wywiad z dr. Robertem Żurkiem w Echo24 - 18.02.2018 PDF Drukuj Email

W niedzielę, 18 lutego, gościem programu "Punkt widzenia Dolnego Śląska" w Echo24 był dr Robert Żurek, członek Zarządu Fundacji "Krzyżowa".

Zachęcamy do obejrzenia rozmowy z redaktorem Łukaszem Kocurem, której tematem były m.in. materiały edukacyjne "Przeciw nazizmowi. Historia Freyi i Helmutha von Moltke", przygotowane przez Fundację "Krzyżowa".

Więcej…
 
Historia z ludzką twarzą – drugie spotkanie – Krzyżowa, 17-24 lutego 2018 PDF Drukuj Email

W dniach 17-24 lutego 2018 w Krzyżowej odbywają się po raz drugi warsztaty w ramach projektu "Polskie rodziny w wirze historii". W spotkaniu tym razem bierze udział młodzież polonijna z Żytomierza (Ukraina) oraz uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie (dolnośląskie).

Więcej…
 
Polsko-niemiecka wymiana szkolna Czstochowa-Ludwigshaften, Krzyżowa 19.-23.02.2018 r. PDF Drukuj Email

19 lutego ponownie zawitają do Krzyżowej uczniowie ze szkół z Częstochowyi Ludwigshafen. Uczniowie będą mieli szansę w trakcie spotkania zapoznać się z kulturą i historią obu krajów a także z historią naszego regionu. W programie zaplanowany jest m.in. wyjazd do podziemnego miasta w Osówka, należącego do kompleksu „Riese“.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7